Polievka – elixír mladosti

Naše staré mamy hovorievali, že polievka je základom dňa. My sme pre vás pripravili polievky plné vitamínov, minerálov a živín z morských rias a s kvalitnou filtrovanou vodou. Jedná sa o životodarnú tekutinu podobnú elixíru mladosti, či živej vode. Vlastnosti polievok, ktoré vám ponúkame sú preneseným zdrojom surovín, z ktorých sa pripravujú.

jarna zeleninova polievkaJarná polievka (BZL)
Jemné chute mladej jarnej zeleniny, plnej sily Vám zaručia dobrú náladu. Mrkva, s jej omladzujúcimi účinkami zlepšuje zrak, chráni pred voľnými radikálmi, stimuluje rast vlasov a nechtov a posilňuje imunitu. Petržlen je známy od antických dôb ako symbol radosti a sily, je bohatý na vitamín C, železo, vápnik, draslík a fosfor. Zabraňuje chudokrvnosti, je močopudný, upravuje trávenie a patrí medzi prírodné afrodiziakum. Alergény: (9-zeler)

Cviklová polievka (BZL)
Beetroot soup with fresh vegetablesCvikla bola uznávaným liekom už v starovekom lekárstve. Eliminuje vstrebávanie cholesterolu, zabraňuje prekysleniu organizmu, podporuje pevnosť väziva a pružnosť ciev. Je vhodná pri anémii, ochoreniach pečene, aj pri ateroskleróze. Z vitamínov a minerálov treba pripomenúť hlavne vitamín E, vlákninu, železo, draslík, horčík, vápnik, kremík a kyselinu listovú. Alergény: (9-zeler, 10-horčičné semienka)

hraskova polievkaHrášková krémová polievka (BZL)
Ako prví začali v Európe používať hrášok holanďania v 17.storočí. Mladý hrášok je zdrojom vitamínov práve v tomto jarnom období. Znižuje vysoký krvný tlak a vďaka vysokému podielu vláknin má detoxikačné účinky, znižuje hladinu cholesterolu a tukov v krvi. Je výborným liekom proti chronickému ochoreniu obličiek, omladzuje pokožku. Svojou sladkou chuťou posilňuje žalúdok, slinivku, slezinu.   Alergény: (9-zeler)

Cesnaková polievka  s krutónmicesnakova s krutonmi 2
Cesnaková polievka postaví každého na nohy. Dodáva silu a zvyšuje vitalitu. Cesnak v surovom stave pôsobí ako prírodné antibiotikum, ničí škodlivé črevné baktérie a huby, znižuje krvný tlak, pomáha pri zápche a nadúvaní, spomaľuje proces starnutia. Alergény: (9-zeler, 1-obilniny)

fazulova polievkaFazuľová polievka so zeleninou (BZL)
Fazuľa patrí medzi najsilnejšiu potravinu, ktorá posilňuje a ozdravuje obličky. Je výborná na posilnenie imunitného systému a tiež pomáha pri regulácii chodu tráviaceho traktu. Obsahuje značné množstvo železa, vápnika, draslíka, vitamínu C a rôznych vitamínov skupiny B. Jarná chuť je zvýraznená jarnou zeleninou. Alergény: (9-zeler)

BZL = bezlepkové jedlo vhodné aj pre celiatikov (ilustračné foto)

Komentáre

Pridať komentár